storocie-chirurgov-kniha

Recenzia na knihu Storočie chirurgov

Kniha Storočie chirurgov od nemeckého spisovateľa Jürgena Thorwalda nám približuje fascinujúci vývoj chirurgie v 19. storočí. Príbeh je postavený na pamäti autora a jeho starého otca Henryho Stevena Hartmanna, ktorý bol svedkom revolučného objavu narkózy v roku 1846, ktorý znamenal začiatok úžasného storočia chirurgov.

S knihou sa otvára fascinujúci pohľad do doby, keď chirurgia zažívala dramatické zmeny. Pred objavom narkózy sa chirurgické zákroky vykonávali bez účinnej anestézie, čo spôsobovalo pacientom nevýslovne utrpenie. S narkózou sa však zmenil celý obraz chirurgie – skončila sa doba špinavých rúk a zbytočných infekcií. Pacienti už nemuseli trpieť pri bolestivých zákrokoch, a chirurgické umenie sa stalo pokrokovým vedľajším kameňom v medicínskej revolúcii.

Thorwald v knihe detailne mapuje tento prelomový čas, ktorý zmenil pohľad na chirurgiu. Stretáva sa s lekármi a odborníkmi, ktorí niečo vymysleli. Prináša aj pohľad na to, aké ťažké bolo dokázať svetu, že nový objav funguje, na to ako ich lekári zhadzovali a robili si z nich srandu.

Storočie chirurgov je pútavý príbeh, ktorý zaujme nielen odborníkov v oblasti medicíny, ale aj širšiu čitateľskú verejnosť. Pestrá a úchvatná kniha odhaľuje revolučné momenty v medicíne, ktoré zmenili osud mnohých ľudí. S jeho pútavým rozprávaním príbehu zaujme čitateľa od prvej stránky. Storočie chirurgov je dielo, ktoré neustále fascinuje nových čitateľov svojou neskutočnou históriou chirurgie.

Storočie chirurgov v odrážkach

  • revolučný vývoj chirurgie
  • objav narkózy
  • špinavé ruky
  • zlepšenie postupov
  • história chirurgie a medicíny

Informácie o knihe Storočie chirurgov

Autor: Jürgen Thorwald
Vydavateľ: Absynt
Počet strán: 216

PantaRhei.sk knizne novinky

Podobné knihy, ktoré by sa vám mohli páčiť: Ríša chirurgov


Publikovaný

v

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *