v-znameni-ametystu

Recenzia na knihu V znamení ametystu

Hlavnou postavou tejto knihy je sedemnásťročná Meggie, ktorá na prvý pohľad pôsobí ako celkom obyčajné dievča. No osud má pre ňu pripravené úplne niečo iné. Jedného dňa, keď sa na oblohe objavia zvláštne fialové vlny, jej život sa obráti naruby. Tieto tajomné vlny ju zavedú do Ametystového lesa, miesta, ktoré doteraz poznala len z rozprávania svojej matky.

Ametystový les nie je len fantastickým miestom z rozprávok. Je reálny, a v ňom žijú bytosti, o ktorých sa jej ani nesnívalo. Prírodné spoločenstvo víl a voktarianov žije v Ametystovom lese pod ochranou tajomného Ametystového lampáša. Meggie zistí, že sa v tomto svete neocitla náhodou. Jej prítomnosť má hlbší význam, a musí sa pokúsiť splniť svoje pravé poslanie.

No nič nie je v Ametystovom lese také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Nie všetci členovia Lesnej rady majú na mysli len dobro spoločenstva. Meggie sa musí postaviť nebezpečenstvám, zradám a tajomstvám, aby ochránila svet, ktorý je pre ňu stále neznámym a fascinujúcim miestom.

Dobrá kniha od slovenskej autorky, kniha mala zaujímavý dej. Na začiatku knihy to išlo pomaly, autorka nás zoznamovala s prostredím a hlavnou postavou, no potom sa to začalo rozbiehať. Záver bol akčný a napínavý, dobre premyslený do poslednej strany. Určite si nájde čitateľov, ktorý si ju obľúbia, a preto túto slovenskú fantasy sériu odporúčam.

V znamení ametystu v odrážkach

  • záhadný svet
  • ukrývanie pred lesnou radou
  • dobrodružstvo a odvaha
  • osud
  • fantasy príbeh

Informácie o knihe V znamení ametystu

Autor: Majka Danihelová
Vydavateľ: CooBoo
Počet strán: 440
Veková kategória: 12+

Podobné knihy, ktoré by sa vám mohli páčiť: Trón zo skla


Publikovaný

v

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *