tron_zo_skla

Recenzia na knihu Trón zo skla

Kniha sa odohráva v krajine, kde neexistuje žiadna mágia a vládne tam krutý kráľ. Celaena – najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa, je uväznená a jej jedinou šancou na získanie slobody je účasť v krvavom turnaji, kde musí poraziť dvadsaťtri iných nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov. Ak uspeje, prepustia ju z väzenia a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka získa späť svoju slobodu.

Na kráľovskom dvore má Celaena len niekoľko spojencov. Jej najväčším spojencom je korunný princ Dorian, ktorý ju najal na túto úlohu, a kapitán kráľovskej gardy, ktorý je zároveň jeho ochrancom. Avšak v komnatách a chodbách zámku zo skla sa skrýva niečo omnoho temnejšie a nebezpečnejšie.

Dej knihy sa stáva ešte komplikovanejším, keď protivníci začnú nevysvetliteľne umierať. Jej boj o slobodu sa zrazu mení na boj o holé prežitie, pretože tajomný nepriateľ nemá v úmysle uspokojovať sa s niečím menším ako s celkovým zničením sveta.

Trón zo skla je epickou fantasy ságou, ktorá okamžite pritiahne pozornosť čitateľa svojím bohatým a komplexným svetom, postavami a napínavým dejom. Hlavnou dejovou líniou tejto knihy je príbeh Celaeny Sardothien, nekompromisnej a smrtonosnej nájomnej vrahyne, ktorá je povolaná na kráľovský dvor krutého panovníka. Dej sa stupňuje, keď protivníci nevysvetliteľne začnú umierať. Autorka stvorila dobre vykreslený svet, ktorý čitateľa upúta svojou bohatou atmosférou a rôznymi tajomstvami, ktoré treba odhaliť. Túto fantasy určite odporúčam.

Trón zo skla v odrážkach

  • krajina so zakázanou mágiou a krutým kráľom
  • krvavé vraždy a turnaj
  • temnota a číhajúce nebezpečenstvo
  • záhadné chodby
  • boj o prežitie

Informácie o knihe Trón zo skla

Autor: Sarah J. Maas
Vydavateľ: Slovart
Počet strán: 376
Veková kategória: 15+

Podobné knihy, ktoré sa vám môžu páčiť: Ako nájsť vraha


Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *