syn_podsvetia

Recenzia na knihu Syn podsvetia

Boh podsvetia Veles vyhlási jednoduchú úlohu: kto mu prinesie jeho strateného syna, dostane čokoľvek si bude priať. Mladé dievča menom Sirína, ktorá má zvláštny dar – čarovný hlas, vidí šancu zachrániť niečo veľmi cenné, čo stratila. No nepôjde tam sama. Na pomoc jej prišli smrteľník, rusalka, lešij a dedič podsvetia. Spoločne sa vydajú na dobrodružnú cestu do podsvetia.

Cesta je plná nebezpečenstiev, našťastie prežili a dostali sa pred bránu do podsvetia. Sirína však oklame a obetuje smrteľníka, ktorý sa nechce vrátiť domov a vstúpi do podsvetia, kde však môže umrieť ešte skôr. Neskôr nájdu bohyňu Mokoš a oslobodia ju. Smrteľník zatiaľ slabne a umiera, no našiel svoj obchodík. Na konci knihy znova vstúpime do normálneho sveta a všetko je tak ako má byť.

Jednou z vecí, ktorá robila túto knihu tak zaujímavou je zostavenie skupiny hrdinov, ktorí sa vydávajú na cestu spolu so Sirínou. Každý z nich má svoju unikátnu povahu a schopnosti, a ich vzájomné vzťahy a vývoj počas príbehu pridávajú hĺbku a ľudskosť do ich postáv. Príbeh sa neustále vyvíjal a čitateľa držal v napätí. Cesta plná nástrah, nečakaných zvratov a konfliktov pridávala do príbehu dávku adrenalínu a neistoty.

Celkovo vzaté Syn podsvetia je kniha, ktorá okúzli svojim pútavým príbehom, dobre vykreslenými postavami a fascinujúcim svetom podsvetia. Je to príbeh o hľadaní, odvážnych rozhodnutiach a konfrontácii s vlastnými démonmi. Pre tých, ktorí milujú fantasy literatúru s dobrodružnými zápletkami a bohatými svetmi, je táto kniha určite skvelou voľbou.

Syn podsvetia v odrážkach

  • fantasy román, ktorý zasahuje do sveta mytológie a podsvetia
  • súčasťou príbehu je priateľstvo a mágia
  • záhadný a bohatý svet podsvetia
  • nástrahy a boje
  • napätie a zvraty

Informácie o knihe Syn podsvetia

Autor: Vladimíra Šebová
Vydavateľ: CooBoo
Počet strán: 336
Veková kategória: Young Adults

Podobné knihy, ktoré sa vám môžu páčiť: Dcéra Sparty


Publikovaný

v

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *