dcera_sparty

Recenzia na knihu Dcéra Sparty

Hlavnou postavou je Dafne, hrdá bojovníčka za Spartu, ktorá túži získať uznanie od spoluobyvateľov. Jej osud sa však zásadne zmení, keď sa stretne s bohyňou Artemidou, ktorá jej zverí úlohu nájsť deväť záhadných predmetov ukradnutých z hory Olymp. Artemida ako zámienku premení jej brata a Dafne sa teda vydáva na cestu plnú nebezpečenstva.

Dafne a jej sprievodca, samotný boh Apolón, sa vydávajú na nebezpečnú cestu. Cesta zahrňuje vstup do Minotaurovho labyrintu, stretnutie so Sfingou a jej hádankami, spojenie síl s Teseom a Hippolytou z Amazonského kmeňa, a dokonca i konfrontáciou s bohmi.

Kniha Dcéra Sparty ma pohltila a uniesla do fascinujúceho sveta antického Grécka. Hlavná postava je komplexná a silná, ktorá bojuje nielen s mýtickými príšerami, ale aj s vlastnými pochybnosťami a túžbou získať späť svojho brata, priateľa a uznanie. Autorka vytvorila bohatý svet plný bohov, hrdinov a legiend. Dcéra Sparty je kniha, ktorá kombinuje dobrodružstvo a mytológiu do nádherného príbehu. Pre milovníkov antického sveta a dobrodružných príbehov je táto kniha neprehliadnuteľným skvostom.

Dcéra Sparty v odrážkach

  • dobrodružný príbeh prelínajúci sa s mytológiou
  • dobrodružná cesta po boku boha Apolóna
  • silná postava hlavnej hrdinky
  • antické Grécko a jeho veľmi bohaté mýty
  • záchrana sveta

Informácie o knihe Dcéra Sparty

Autor: Claire M. Andrews
Vydavateľ: Slovart
Počet strán: 392
Veková kategória: Young Adults

Podobné knihy, ktoré sa vám môžu páčiť: Ariadna


Publikovaný

v

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *