Recenzia na knihu Severská mytológia

Kniha Severská mytológia od Neila Gaimana je fascinujúcim pohľadom do sveta severskej mytológie. Neil Gaiman, známy autor fantasy literatúry, sa v tejto knihe rozhodol priblížiť čitateľom dobrodružstvá a mýty bohov, hrdinov a obludných bytostí z obdobia severskej mytológie.

V knihe verným spôsobom opisuje panteón severských bohov, ako sú Odin, najvyšší z najvyšších, jeho syn Thor, neuveriteľne silný, no nie najmúdrejší, a Loki, švindliar a neprekonateľný manipulátor, syn obra a Odinov pokrvný brat. Gaiman všetky dávne príbehy spracoval do románu, ktorý sa začína zrodom deviatich bájnych svetov, pokračuje dobrodružstvami bohov, trpaslíkov i obrov a končí sa súmrakom bohov, ktorý znamená zrodenie nového času a ľudstva.

Charaktery severských bohov sú v Gaimanovom podaní bojovné a často podvádzajú druhých, no zároveň sú aj ľahko ovplyvniteľní svojimi vášňami. Ich príbehy sú vyrozprávané svižným štýlom, čo pridáva nový a svieži dych týmto známym legendám.

Severská mytológia je osviežujúcim a pútavým pohľadom do sveta severskej mytológie. Autor bravúrne spracoval príbehy o severských bohoch, ich dobrodružstvách a intrigách, čím priniesol nový rozmer týmto známym legendám. Kniha obsahuje 15 príbehov – od stvorenia po koniec a nový začiatok. Jeho svižný štýl pripisuje príbehom nový, dynamický charakter, čo robí túto knihu prístupnou nielen pre fanúšikov fantasy žánru, ale aj pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a mýty.

Severská mytológia v odrážkach

  • severský bohovia – Odin, Thor, Loki a ďalší
  • dobrodružstvá bohov, trpaslíkov i obrov
  • od začiatku sveta po koniec a jeho nový začiatok
  • ovplyvniteľnosť druhých
  • Thorovo kladivo a iné dary

Informácie o knihe Severská mytológia

Autor: Neil Gaiman
Vydavateľ: Slovart
Počet strán: 240

PantaRhei.sk knizne novinky

Podobné knihy, ktoré by sa Vám mohli páčiť: Recenzia na knihu Spev o Achillovi


Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *