pandora

Recenzia na knihu Pandora

V atmosfére tajomstva a starodávnej elegancie Londýna v roku 1799 sa odohráva fascinujúci príbeh mladej nádejnej návrhárky šperkov, Pandory Blakeovej. Autorka, prostredníctvom rozprávania o tomto charizmatickom dievčati, nás zavádza do obdobia, kedy hranica medzi náhodou a osudom sa zdá byť ohromne tenká.

Pandora žije so svojím strýkom v obchode so starožitnosťami, ktorý kedysi slúžil ako majestátny obchod rodiny Blakeovej. Príbeh začína jedného dňa, keď do obchodu tajne doručia zásielku – záhadnú grécku vázu, ktorá zrazu spustí sériu zvláštnych udalostí. Neodolateľná túžba Pandory zistiť viac o tomto tajomnom artefakte ju vedie k mladému Edwardovi Lawrenceovi, ktorý sa pokúša dostať do ctihodnej Spoločnosti pre starožitníkov.

Pre Pandoru predstavuje táto váza šancu na obnovenie slávy rodiny a možnosť osamostatniť sa od svojho strýka. No, pre Edwarda je to kľúč k akademickej budúcnosti. Ich spoločné úsilie odhaľovať tajomstvá vázy však viede k nečakaným odhaleniam, ktoré spochybňujú samotné základy Pandoriného sveta.

Hranica medzi náhodou a osudom je v tejto knihe vykreslená s majstrovskou precíznosťou. Edwardove objavy a Pandorina odhodlanosť nám otvárajú oči k tomu, že niektoré tajomstvá by mali zostať zakryté, a nie vždy je múdre otvárať dvere.

Písanie autorky zvečňuje atmosféru doby a necháva nás premýšľať o vzácnych veciach, ktoré sa skrývajú v minulosti. Pandora nie je len o dobrodružstve mladej návrhárky v Londýne. Je to cesta k sebapoznaniu, spoznávaniu minulosti a nevyhnutným rozhodnutiam, ktoré formujú našu budúcnosť. Skvelo napísaná kniha, ktorú odporúčam každému.

Pandora v odrážkach

  • mladá nádejná návrhárka šperkov
  • záhadná grécka váza
  • minulosť
  • spolupráca
  • obavy a odhodlanosť

Informácie o knihe Pandora

Autor: Susan Stokes-Chapman
Vydavateľ: Cosmopolis
Počet strán: 376
Veková kategória: pre dospelých

PantaRhei.sk knizne novinky

Podobné knihy, ktoré by sa vám mohli páčiť: Storočie chirurgov


Publikovaný

v

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *