kniha-nezna-zem

Recenzia na knihu Nežná zem

Táto kniha nám predstavuje ďalší úsek zo života rodiny Levensonovcov, a to konkrétne z pohľadu ich najmladšej dcéry, Laily.

Laila zostáva doma, keďže jej starší súrodenci, Mira a Krish, sa rozhodli odísť študovať. Tým sa Lailin svet zrazu mení. Musí čeliť novým výzvam, pretože začína nový školský rok na inej škole, bez svojej najlepšej priateľky Kez, ktorá sa nachádza v inej triede. Laila sa ocitá v neznámom prostredí a musí sa snažiť nájsť svoje miesto medzi novými spolužiakmi.

No a aby toho nebolo málo, do jej života prichádza list od starého priateľa jej babičky Josie, ktorá zomrela, keď bola Laila ešte len bábätko. Týmto listom sa dostane do Lailiných rúk babininu Kniha protestov, ktorá jej otvorí dvere do minulosti. Táto udalosť zásadne ovplyvní Lailin život.

Pekný príbeh, ktorý hovorí o ťažších životoch rôznych ľudí. Kniha rozoberá aj to, či je vždy nesprávne klamať, a či je vždy správne hovoriť pravdu. Lai Lai sa doma ocitá sama, bez svojich súrodencov. A ešte k tomu je v novej škole bez svojej kamošky. Kniha predstavuje ďalší úsek zo života rodiny Levensonovcov, a to konkrétne z pohľadu ich najmladšej dcéry, Laily. Ak ste nečítali knihy, ktoré vyšli predtým, tak ako aj ja, vôbec to nevadí. Kniha je voľným pokračovaním.

Nežná zem v odrážkach

  • rodinná história
  • priateľstvo
  • život ako revolúcia a kniha protestov
  • dospievanie, hľadanie identity a miesto jednotlivca vo svete
  • odchod súrodencov

Informácie o knihe Nežná zem

Autor: Sita Brahmachari
Vydavateľ: Slovart
Počet strán: 384
Veková kategória: 12+

Podobné knihy, ktoré by sa vám mohli páčiť: Ariadna


Publikovaný

v

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *