V. E. Schwab - séria kníh Cassidy Blak

Recenzia na knihu Mesto duchov

Cassidy Blaková sa takmer utopila. Išla fotiť a prechádzala cez most na bicykli, most široký len pre kamión, kde sa vedľa neho ťažko niečo zmestí. Keď bola asi v strede, zo zákruty vyletel nákladiak. Cass preletela cez zábradlie do rieky. Topila sa a viac si nepamätá.

Z vody ju vytiahol chlapec menom Jacob. Bol stále pri nej, no nikto si ho nikdy nevšimol. Nakoniec zistila, že to je duch. Spriatelili sa. Cassidini rodičia písali knihy o paranormálnych javoch, ale nevyzerali, že by verili, že sa rozpráva z duchom. Cass sa často objavovala čierna látka, ktorá ju volala. Keď ju chytila, premiestnila sa za oponu – druhý svet, kde nájdete ľudí, ale už iba ako duchov.

Jej rodičia začínajú cez prázdniny natáčať televízny seriál o paranormálnych javoch a Cass nič iné neostáva ako ísť s nimi. Prvá zastávka je Škótsko. Program je pripravený a tak už nič iné neostáva a vydávajú sa na cestu plnú strašidelných vecí. Spozná tam i Laru – jej novú kamošku, ktorá tiež dokáže prejsť za oponu a vysvetlí aká je jej a Cassidina úloha.

Určite odporúčam každému, kto hľadá dobrodružstvo v neznámom svete duchov a tajomstiev. Mesto duchov ponúka dokonalú dávku záhad a strašidelných momentov, ktoré vás držia na háku až do poslednej stránky. Je to príbeh o odvahe, priateľstve a objavovaní tajomstiev neznámeho sveta. Victoria Schwab nás vtiahne do tajomného sveta duchov a zjavení, ktorý nás nechá premýšľať nad hranicami medzi realitou a nadprirodzeným. Určite odporúčam túto knihu všetkým, ktorí hľadajú dobrodružstvo a záhadu v srdci mesta strašidiel.

Mesto duchov v odrážkach

  • Cassidy prežila blízku smrť a získala schopnosť vidieť duchov
  • jej rodičia sa rozhodnú nakrúcať televízny seriál
  • Cass spozná Laru v Edinburghu
  • Lara má tiež schopnosť vidieť duchov
  • Cass odhaľuje temné tajomstvá a strašidelné udalosti v histórii mesta

Informácie o knihe Mesto duchov

Autor: V. E. Schwab
Vydavateľ: Slovart
Počet strán: 304
Veková kategória: 10+

Podobné knihy, ktoré sa vám môžu páčiť: Gallant


Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *