V. E. Schwab - Gallant

Recenzia knihy Gallant

Kým sa budeš držať ďaleko od Gallantu, budeš v bezpečí. Olivia Priorová je nemá sirota. Vyrastala v Merilance – dievčenskej škole s jednou spomienkou na jej mamu – denníkom, ktorý jej mama napísala. Do Merilance príde list od strýka, ktorý ju volá domov – do Gallantu. Olivia vždy chcela niekam patriť a teraz sa jej sen môže splniť, a preto túto ponuku neodmietne.

Lenže, keď príde na miesto, zistí, že list jej strýko poslať nemohol. Postupne odhaľuje tajomstvá rodiny, Gallantu a záhadnej záhrady s múrom a začína chápať niektoré veci z denníka. Zistí, aká bola jej mama a kto bol jej otec. Dej sa stupňuje a Olivia vstúpi do poľa za múr napriek všetkým zákazom. Ocitne sa na úplne inom mieste, teda skôr v Gallante len staršom a strašidelnejšom. Neskôr zistí, že sa nevie odtiaľ dostať a vstúpi do domu, čo bol ďalší zlý nápad. Tam sa stretne s jej “druhým strýkom”. 

Stretni svoju ďalšiu obľúbenú knihu. Strašidelne krásny a podmanivo znepokojujúci príbeh. Pútavá kniha, ktorá zaujme nielen záhadnými postavami, ale aj strašidelným prostredím. Táto kniha je ucelený príbeh, nemá ďalšie pokračovanie. Dobrý darček pre knihomoľa, ktorý sa nebojí strašidelných príbehov. Gallant vás doslova vtiahne do sveta, kde sa nadprirodzené a skutočné miešajú do nezabudnuteľného príbehu o identite, rodine a domove. Kniha je pre milovníkov temných fantasy príbehov a určite stojí za prečítanie. Kniha patrí do kategótie Young Adults.

Gallant v odrážkach

  • fantasy román
  • záhadný dom Gallant
  • rodina
  • pán temného domu
  • záhadný denník a kresby

Informácie o knihe Gallant

Autor: V. E. Schwab
Vydavateľ: Slovart
Počet strán: 304
Veková kategória: 15+

Podobné knihy, ktoré sa vám môžu páčiť: Dcéra bohyne mesiaca


Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *