Recenzia knihy Dcéra bohyne mesiaca

Dcéra bohyne mesiaca, Singjin vyrastala na mesiaci s jej mamou a Pchinger. Netuší, že ju tam ukrývajú pred nebeským cárom a jeho manželkou. Nebeský cár odsúdil jej mamu na život vo vyhnanstve, pretože ukradla elixír nesmrteľnosti. Keď sa u Singjin prejavia magické schopnosti, pritiahne pozornosť nebeskej armády a na mesiac príde nebeská cárovná a minister Wu. Aby Singjin nenašli, musí opustiť mamu a jej domov – mesiac. Pri snahe opustiť mesiac sa Singjin s Pchinger rozdelia, pretože ich prenasleduje nebeská armáda.

Singjin sa zobudí v tráve, kde ju oslovila nejaká pani. Spolu s paňou sa vydáva do Zámočka zlatého lotosu, kde bude slúžiť slečne Mejling. Všetky jej slúžky opovrhujú nad Singjin a klamú slečne Mejling. Singjin utečie k rieke a neskôr sa k nej niekto prihovorí. Zisťuje, že to je nebeský princ. Singjin neváha a vydá sa na nebezpečnú cestu. Priamo pred nebeskou cárovnou súťaží o to, aby sa dostala do nebeského kráľovstva. Keďže nie je princezná ako ostatné súťažiace a princ si ju vyberie ako spoločníčku na učenie, nebeská kráľovná jej dá aj úlohu slúžky.

Singjin sa začína učiť a neskôr sa postupne skamaráti s princom. Potom však Singjin vstúpi do nebeskej armády a ich kamarátstvo sa definitívne v tej chvíli končí. Spolu s nebeskou armádou cestuje po celom nebeskom kráľovstve a zachraňuje kráľovstvá a popritom myslí ako zachrániť mamu. Získa cenu od nebeského cisára, no musí priznať svoju identitu. Jej želaním je oslobodiť mamu. Podarí sa jej to?

Dcéra bohyne mesiaca je fantasy román inšpirovaný legendou o čínskej bohyni mesiaca Čchange. Je to pútavá kniha, ktorú nedokážete pustiť z ruky, kým sa nedozviete, čo sa stane ďalej. Postavy sú výborné vykreslené. Už od prvých strán na mňa kniha pôsobila pekným dojmom. Postupne do nej začali prichádzať zvraty a zápletky, to však neuberalo na kráse tejto knihy popretkávanej čínskou mytológiou. Dcéra bohyne mesiaca je dvojdielna séria. Táto kniha patrí do kategórie young adults, ale určite zaujme aj dospelých.

Dcéra bohyne mesiaca v odrážkach

  • fantasy román
  • príbeh inšpirovaný čínskou mytológiou
  • magický svet
  • legenda o čínskej bohyne mesiaca
  • magické schopnosti

Informácie o knihe Dcéra bohyne mesiaca

Autor: Sue Lynn Tan
Vydavateľstvo: Motýľ
Počet strán: 472
Veková kategória: Young adult

Podobné knihy, ktoré sa vám môžu páčiť: Gallant


Publikovaný

v

,

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *