magicky_expres

Recenzia na knihu Magický expres

Kniha je príbehom trinásťročnej Flynn Nachtigallovej, ktorá trávi svoje noci na opustenej železničnej stanici. Dôvod je bolestivý – pred dvoma rokmi zmizol jej nevlastný brat na tomto mieste, a jedinou spomienkou na neho je pohľadnica s tajomnými veršami a obrázkom starého vlaku, ktorý nikto iný nevidí.

Jedného večera sa na tejto stanici zjaví vlak, ťahaný mohutným parným rušňom, a Flynn bez rozmyslu naskočí. Avšak nevie, že ide o magickú internátnu školu a že sa práve zapojila do najväčšieho dobrodružstva svojho života.

Kniha nás zavedie do sveta tajomstiev, kúziel a dobrodružstiev, kde Flynn bude čeliť nečakaným výzvam a objavovať svoje vlastné schopnosti. Príbeh je zameraný na cestu samopoznania, priateľstva a odvahy, ktoré Flynn postupne objavuje, keď vstúpi do tohto magického sveta.

Kniha ponúka dobrodružný príbeh, ktorý je zasadený do prostredia magického sveta s tajomnými zápletkami a zvláštnymi postavami. Kniha kombinuje prvky dobrodružstva a fantasy, a ponúka čitateľom vzrušujúcu knihu.

Odporúčam knihu Magický expres pre mladých čitateľov a všetkých, ktorí sa neboja vstúpiť do sveta mágie, tajomstiev a dobrodružstiev. Je to kniha, ktorá očarí svojou originalitou a záhadným prostredím.

Magický expres v odrážkach

  • hľadanie brata
  • tajomný vlak
  • magický svet internátnej školy
  • dobrodružstvo a fantasy
  • odvaha a priateľstvo

Informácie o knihe Magický expres

Autor: Anca Sturmová
Vydavateľ: Fragment
Počet strán: 428
Veková kategória: 11+

PantaRhei.sk knizne novinky

Druhý diel knihy Magický expres: Magický expres 2


Publikovaný

v

,

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *