magicky_expres

Recenzia na knihu Magický expres 2

Druhý príbeh trinásťročnej Flinn Nachtigallovej, ktorá sa stala oficiálnou študentkou tajomného internátneho vlaku Svetového expresu. Flinn a jej priatelia, Pegs, Kasim a Fedor, majú zmiešané pocity ohľadom toho, že by mohli zmeniť svet. Ich život sa však zrazu mení, keď celý vlak je ohrozený. Tajomný tieň a maskovaní ľudia spôsobujú chaos a strach na palube. Príbeh sleduje, čo sa vlastne deje na internátneho vlaku a či Flinn a jej priatelia dokážu zastaviť neznámeho nepriateľa a zachrániť vlak pred nebezpečenstvom.

Postava Flynn je dobre vytvorená. Jej túžba objasniť zmiznutie svojho brata a jej cesta k samopoznaniu dodávajú príbehu hĺbku a emócie, ktoré čitateľa hlboko zasiahnu. Priatelia Pegs, Kasim a Fedor sú ďalšími zaujímavými postavami, ktoré prispievajú k rozmanitosti príbehu.

Kniha kombinuje prvky dobrodružstva a fantasy a tajomných zápletiek, čo ma udržalo v napätí po celý čas. Autorka si dala prácu s vytvorením magického sveta a dobre popísala rôzne kúzla a schopnosti postáv. Niektoré časti sa čítali pomaly, ale kniha stojí za prečítanie.

Magický expres 2 v odrážkach

  • dobrodružstvo a fantasy
  • nebezpečenstvo
  • strata brata
  • internátna škola
  • mágia a priateľstvo

Informácie o knihe Magický expres 2

Autor: Anca Sturmová
Vydavateľ: Fragment
Počet strán: 368
Veková kategória: 11+

PantaRhei.sk knizne novinky

Prečítajte si prvý diel knihy: Magický expres


Publikovaný

v

,

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *