Recenzia na knihu Lore

Ponárame sa do sveta, kde sa každých sedem rokov koná Agon – súťaž medzi potomkami starých rodín a deviatimi gréckymi bohmi, ktorí sú nútení chodiť po zemi v ľudskej podobe. Táto udalosť vznikla ako trest za dávnu vzburu a má za následok zápas o moc a nesmrteľnosť.

Hlavnou postavou je Lore Perseus, ktorá po tragickom vyvraždení svojej rodiny sa rozhodne vyhýbať Agonu. Avšak, keď sa v New Yorku začína ďalší Agon, Lore sa ocitá uprostred diania, keď ju oslovia dva známe tváre: jej dávno stratený priateľ Castor a zranená bohyňa Aténa.

Aténa ponúka Lore spojenectvo a spôsob, ako sa navždy vyhnúť Agonu. Napriek jej nechuti k Agonu Lore akceptuje túto ponuku a snaží sa zastaviť nového boha, ktorý hrozí zničením ľudstva. Jej rozhodnutie však so sebou prináša nečakané následky a vystavuje ju nebezpečenstvu, ktoré by mohlo mať katastrofálne následky.

Zaujímavé fantasy pretkané s mytológiou. Kniha je síce dlhšia ale má celkom rýchly dej, postavy sú zaujímavé a dobre opísané. Na začiatku knihy je prehľad rodov, ktoré sa v knihe vyskytujú. Lore – hlavná hrdinka je silná, nebojácna a temperamentná, no musí si dávať pozor, pretože všade okolo je nebezpečenstvo. V knihe je veľa bojov a nástrah, no sú tam i pokojnejšie chvíle. Skvelá kniha, odporúčam.

Lore v odrážkach

  • fantasy svet
  • bohovia a smrteľníci
  • boje
  • pomsta
  • osud

Informácie o knihe Lore

Autor: Alexandra Bracken
Vydavateľ: Pandora
Počet strán: 432

PantaRhei.sk knizne novinky

Podobné knihy, ktoré by sa vám mohli páčiť: Medúzin príbeh

Pozrite si aktuálne trendy medzi knihami: Knižné trendy


Publikovaný

v

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *