Recenzia na knihu Elektra


Kniha Elektra je tragický príbeh o osude rodiny Agamemnóna, s ktorou sa spája zrada, túžba a kliatba. Klytaimnéstra, sa stáva manželkou slávneho vojenského veliteľa Agamemnóna, a jeho brat Menelaos si berie Klytaimnestrinu sestru Helenu. Klytaimnestrasa obáva manželovej minulosti a pred trójskou vojnou sa o tom presvedčí.

V predvečer vojny sa odohráva tragédia, ktorá Klytaimnestru postaví proti vlastnej rodine. Zrada Agamemnóna vyvolá kliatbu, ktorá ničí všetko, čo mu je blízke. Kassandra, trójska princezná a kňažná Apolóna so schopnosťou jasnovidectva, neúspešne varuje pred nešťastím. Jej proroctvá zostávajú nevypočuté a Trója sa ocitá vo vojne.

V strede tohto konfliktu stojí Elektra, najmladšia dcéra Agamemnóna a Klytaimnestry. Jej túžba po návrate otca sa stretáva s kliatbou, ktorá ju postaví pred otázku, či dokáže uniknúť osudu, ktorý prenasleduje jej rodinu. Agememnónove Mykény sa zatiaľ rúcajú, kým je vo vojne a Elektra nedokáže svoju matku zastaviť.

Kniha Elektra ponúka pohľad do temného sveta antických gréckych tragédií, kde osud a vlastné rozhodnutia nesú nevyhnuteľné následky. Je to príbeh lásky a zrady, ktorý zanecháva čitateľa s otázkami o sile osudu a ľudskej vôle. Postavy sú zaujímavé, a ak chytíte túto knihu do ruky, nepustíte ju kým sa nedozviete čo sa stane. Znova kniha nesklamala. Odporúčam, a ak sa vám bude kniha páčiť určite si prečítajte aj ďalšiu knihu Ariadna.

Elektra v odrážkach

  • grécka báj
  • Trójska vojna
  • osudy troch žien
  • únos Heleny
  • osud Mykén, Sparty a Tróje

Informácie o knihe Elektra

Autor: Jennifer Saint
Vydavateľ: Tatran
Počet strán: 272

PantaRhei.sk knizne novinky

Podobné knihy, ktoré by sa vám mohli páčiť: Ariadna


Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *