knihy s oriezkou

Knihy s oriezkou

Vstúpte do rozmanitého a pôsobivého sveta kníh s oriezkou. Vydavateľstvá čoraz viac pripravujú tieto knihy. V minulosti boli knihy s oriezkou limitované, no dnes sa predávajú knihy s oriezkou bežne. Tak vstúpte do sveta kníh, kde sa vám nebude páčiť len obal a príbeh!

Zlodej hviezdneho prachu

Loulie al-Nazari je Polnočná obchodníčka, ktorá hľadá a predáva zakázanú mágiu.
Napínavé putovanie inšpirované príbehmi z Tisíc a jednej noci

Autor: Chelsea Abdullah

Mágia rodu Thornovcov

Čarodejníci sú zlí. Elizabeth to vedela odjakživa. Vychovávali ju ako najdúcha v jednej z austermeerskych veľknižníc. Má moc, o ktorej netuší.

Autor: Margaret Rogerson

Babel

Babel je svetovým centrom prekladu, a čo je ešte dôležitejšie, aj mágie. Dá sa mocná inštitúcia zmeniť zvnútra, alebo revolúcia vždy vyžaduje násilie?

Autor: R. F. Kuang

Šogún

Kultový historický román rozpráva príbeh anglického kapitána Blackthorna, ktorý v roku 1600 stroskotal pri pobreží Japonska a stal sa zajatcom japonských ostrovov.

Autor: James Clavell

Mesto v oblakoch

V Krajine vtákov sa prepletajú osudy skupiny rojkov a outsiderov z minulosti, súčasnosti i budúcnosti, ktorí prekonávajú nepriazeň osudu a odovzdávajú svoje príbehy nasledujúcim generáciám.

Autor: Anthony Doerr

Malé ženy

Príbeh štyroch sestier prvý raz uzrel svetlo sveta v druhej polovici 19. storočia, ale jeho obľúbenosť prekročila hranice času. Stále ďalším generáciám matiek a dcér ukazuje hodnotu rodiny, priateľstva, odpustenia a života v pravde a láske.

Autor: Louisa May Alcott

Vlčí brloh

Dej románu Vlčí brloh sa odohráva v pompejskom lupanáriu a ponúka možnosť priblížiť sa životu žien, ktoré dlhé stáročia zostávali v tieni nezáujmu a zabudnutia.

Autor: Elodie Harper

Dom so zlatými dverami

V jej svete láska nemá miesto.
Pokračovanie románu Vlčí brloh sa vracia do pompejského lupanária, kde osudy žien dlhé stáročia zostávali v tieni nezáujmu a zabudnutia.

Autor: Elodie Harper

Medúzin príbeh

Medúza – obeť alebo skazonosná príšera? 

Autor: Natalie Haynes

Arsene Lupin: Lupič džentlmen

Nie je zločin ako zločin a tie, ktoré má na svedomí Arsene Lupin, sú plné nečakaných zvratov, veselých momentov a obdivuhodnej zlodejskej šikovnosti, s akou sa mu darí unikať pred spravodlivosťou

Autor: Maurice Leblanc

Pýcha a predsudok

Od veľkého nečakaného úspechu prvého knižného vydania v roku 1813 sa dielo Pýcha a predsudok stalo populárnym po celom svete a očarilo milióny čitateľov.

Autor: Jane Austen

Modigliani

O búrlivom živote jedného z najslávnejších maliarov všetkých čias bolo toho napísaného veľa, no až kniha Angela Longoniho podáva ucelený obraz Modiglianiho ako umelca i človeka.

Autor: Angelo Longoni

Ophelia je už taká

Ophelia Rojasová vie, čo ju zaujíma: najlepší kamoši, kubánske jedlo, pestovanie ruží a chlapci.

Autor: Racquel Marie

Veľmi tajný spolok svojráznych čarodejníc

Hrejivý „cosy fantasy“ román o osamelej čarodejnici, ktorá dostane príležitosť osvojiť si podivnú novú rodinu a to jej zmení celý život.

Autor: Sangu Mandanna

Upírska akadémia 1

Toto nie je ďalšia tuctová upírska séria. Je to najlepšia upírska séria! Ak milujete knihy o upíroch, toto si musíte prečítať. Ak nenávidíte knihy o upíroch, toto by ste si naozaj mali prečítať. Ak ani nečítate knihy o upíroch, týmito musíte začať!

Autor: Richelle Mead

Články, ktoré by Vás mohli zaujímať: Tipy na najlepšie romantické knihy


Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *