Vražedný svet Agathy Christie

Agatha Christie, ikona detektívnej literatúry, zanechala nezabudnuteľnú stopu vo svete kriminálnej fikcie. Jej diela sa vyznačujú nielen chytrými zápletkami a prekvapivými zvratmi, ale aj komplexnými postavami a živým popisom ľudskej povahy.

V tomto článku Vám prinášame knihy, ktoré si od nej môžete kúpiť:

Mŕtva v lodenici

Manželia Stubbsovci, majitelia sídla Nasse House, dostanú nezvyčajný nápad usporiadať pre hostí letnej slávnosti hru na vraždu, a tak požiadajú autorku detektívok Ariadne Oliverovú, aby pre nich hru zorganizovala.

Schôdzka so smrťou

Počas dovolenky v Jeruzaleme sa mladá lekárka Sarah Kingová zoznámi so zvláštnou americkou rodinou, ktorú ovláda despotická nevlastná matka. Rodiace sa sympatie medzi Sarah a Raymondom Boyntonom sú však podľa všetkého odsúdené na zánik, keďže matka bráni deťom v akomkoľvek kontakte s inými ľuďmi.

Jed v šampanskom

Narodeninová oslava krásnej dedičky sa náhle zmení na nočnú moru, keď Rosemary Bartonová vypije otrávené šampanské a s tvárou skrivenou od bolesti sa zrúti mŕtva na stôl. 

Muž v hnedom obleku

Anne Beddingfeldová, pôvabná a bystrá mladá žena so zmyslom pre dobrodružstvo, sa na stanici londýnskeho metra stane jediným očitým svedkom desivej udalosti

Opona: Poirotov posledný prípad

Keď Hercule Poirot a jeho dávny priateľ kapitán Hastings dostanú list zo starého vidieckeho sídla Styles Court, kde pred rokmi spolu vyriešili prvý prípad vraždy, obaja majú pocit, že je to osud, a bez váhania sa tam vyberú.

En ten tulipán

Popri famóznom Herculovi Poirotovi v nej vystupuje aj detektívova výkonná, takmer dokonalá sekretárka slečna Lemonová. Za normálnych okolností by drobné krádeže sotva vzbudili záujem slávneho detektíva.

A ani jeden neostal

Dej románu nás zavedie na neobývaný skalnatý ostrov pri pobreží Devonu, kam skupinu desiatich ľudí pozval majiteľ prepychového sídla pán Amis. Tajomný hostiteľ sa však neukáže a hostia čoskoro pochopia, že na ostrove sú ako v pasci.

Hniezdo vreteníc

V rozľahlom rodinnom sídle Tri štíty na bohatom londýnskom predmestí Swinley Dean sa nájde mŕtve telo Aristida Leonidesa.

Čas prílivu

Niekoľko týždňov po sobáši s príťažlivou mladou vdovou Gordon Cloade tragicky zahynie pri nemeckom bombovom útoku na Londýn. Vďaka tomu sa bývalá pani Underhayová stane výlučnou majiteľkou rodinného bohatstva Cloadovcov.

Vražda v Orient exprese

Vražda v Orient exprese z roku 1934 je jednou z najlepších a najslávnejších detektívok legendárnej Agathy Christie.


Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *