biografie knihy

Tipy na najlepšie biografie

Tento článok vám ponúka tipy na najlepšie biografie, ktoré vám otvoria dvere do fascinujúceho sveta skutočných príbehov úspechu, výziev a vôle. Od významných historických postáv po súčasné ikony, zistite, ako ich životné príbehy môžu inšpirovať a motivovať aj vás. Buďte pripravení na zážitok, ktorý vám pomôže objaviť nové perspektívy a možnosti vo vašom vlastnom živote.

Kniha o živote a smrti

Kniha je zbierkou autobiografických príbehov z pera švédskeho lekára a spisovateľa Axela Muntheho

Autor: Axel Munthe

Paris Hilton

Toto nie sú obyčajné zábavné memoáre o móde a hollywoodskom životnom štýle.
Je to šokojúce a temné.

Autor: Paris Hilton

Modigliani

O búrlivom živote jedného z najslávnejších maliarov všetkých čias bolo toho napísaného veľa, no až kniha Angela Longoniho podáva ucelený obraz Modiglianiho ako umelca i človeka.

Autor: Angelo Longoni

Einstein

Človek, ktorý stál za vedou, mal dve manželstvá a deti až po jeho úlohu pri vývoji atómovej bomby, či ponuku stať sa prezidentom Izraelského štátu. To všetko sa dozviete a ešte omnoho viac.

Autor: Walter Isaacson

Elán

Legenda, o ktorej počul každý. Fenomén, ktorý ovplyvnil českú i slovenskú hudobnú scénu. Rebeli, búrajúci mýty a strhávajúci svojou hudbou masy ľudí.

Autor: Marcela Titzlová

Spoza čarovného prútika

Dospievanie Toma Feltona od nakrúcania filmu Piadimužíci po úlohu čarodejníka rozhodne nemožno označiť za obyčajné. Vo svetle reflektorov sa ocitol už ako dvanásťročný,

Autor: Tom Felton

S láskou, Pamela

Blond sexi imidž Pamely Andersonovej bol v 90. rokoch všadeprítomný. Objavili ju na tribúnach počas kanadského futbalového zápasu a rýchlo sa stala superhviezdou.

Autor: Pamela Anderson

Som rada, že mama zomrela

Kniha je úprimný, inšpiratívny príbeh plný čierneho humoru o nezlomnosti, nezávislosti a o radosti z toho, že si Jennette končene môže sama umyť vlasy.

Autor: Jennette McCurdy

Max Verstappen

Len málo pretekárov rozvírilo hladinu vo formule 1 takým spôsobom ako Max Verstappen. Stal sa najmladším pretekárom v histórii F1, kde v roku 2015 prerazil už ako sedemnásťročný.

Autor: James Gray

Sestry Chanel

Gabrielle „Coco“ Chanel a jej sestra Antoinette mali ťažký osud. Po smrti matky ich opustil otec a ony vyrastali medzi chladnými kláštornými múrmi.

Autor: Judithe Little


Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *