Sci-fi svet Franka Herberta

Frank Herbert bol majstrom vytvárania komplexných a fascinujúcich svetov, ktoré očarili milióny čitateľov po celom svete. Jeho diela sú známe nielen svojou neuveriteľnou príbehovou líniou, ale aj hlbokými filozofickými myšlienkami a výzvami, ktoré kladieme pred spoločnosť a ľudskú existenciu.

Tieto knihy nie sú len rozprávkou o budúcnosti. Sú to diela, ktoré nám prinášajú pohľad na to, ako by mohol vyzerať svet, akým dilemám by sme mohli čeliť a aké možnosti by sme mohli mať. Frank Herbert zostáva jedným z najvplyvnejších autorov sci-fi.

Duna 1

Púštna planéta Arrakis je jediným miestom, kde možno nájsť vzácne korenie, ktoré predlžuje ľuďom život a zároveň ich obdarúva výnimočnými psychickými schopnosťami.

Duna 2: Spasiteľ Duny

Dvanásť rokov po tom, čo pokoril Harkonnenovcov, vládne Paul Atreides ako imperátor celému známemu vesmíru. No jeho víťazstvo má obrovské následky.

Duna 3: Deti Duny

Pieskom zaviaty Arrakis sa zazelenie, ožije a je čoraz úrodnejší. Zmenená klíma zasadí tvrdý úder ekonomike planéty – znamená totiž zánik púštnych červov.

Duna 4: Božský imperátor Duny

Prešli miléniá a Arrakis, planéta, ktorú kedysi pokrývali púšte, je opäť zelená. Leto Atreides síce žije, no prišiel o svoju ľudskú podstatu.

Duna 5: Kacíri Duny

Leto Atreides je mŕtvy a jeho ríša upadá. Počas Rozptylu sa rozpŕchli do neznámych kútov galaxie miliónové davy. Z Arrakisu sa stal Rakis, planéta, ktorú zaplavila púšť – a ktorej hrozí vymretie obrovských piesočných červov.

Duna 6: Kapitula

Zavedené usporiadanie galaxie odchádza do dejín. Ctené matre, bezohľadné spoločenstvo, ktoré zničilo planétu Duna, je na vzostupe.


Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *