prepletené kráľovstvo

Recenzia na knihu Prepletené kráľovstvo

V knihe Prepletené kráľovstvo od autorky Tahereh Mafi sa v srdci príbehu nachádza Alizeh, ktorá žije v úlohe bezvýznamnej slúžky, zatiaľ čo jej skutočný pôvod je zahalený v tajomstve. No niektorí vedia o proroctvách, ktoré naznačujú zmenu v kráľovstve. Alizeh hrozí nebezpečenstvo, a to zo strany kráľa. V minulosti dostal proroctvo, ktoré vraví, že sa na trón vráti žena, čo má v krvi ľad.

Korunný princ Kamran, v snahe chrániť svoje kráľovstvo, sa ocitne uväznený medzi svojimi povinnosťami a zvláštnou dievčinou, ktorá mu nedá spávať a neustále na ňu myslí. Ich osudy sa nečakane prepletú a prebehne medzi nimi iskra. V tomto svete plnom nebezpečenstva, zakázanej lásky a proroctiev čelia nepriateľom. Spojí sa ich cesta? Iblís má iné plány…

Prepletené kráľovstvo je fascinujúca romantická fantasy kniha, ktorá okúzli svojím zaujímavým svetom a pútavými postavami. Tahereh Mafi nás zavedie do sveta bojujúcich ríš, zakázanej lásky a starobylých proroctiev, kde sa osudy hrdinov prelínajú a tvoria nezabudnuteľné príbehy. No musím podotknúť, že romantiky tam nie je veľa. Kniha určite upúta a autorka napísala skvelý koniec, ktorý značí pokračovanie knihy.

Prepletené kráľovstvo v odrážkach

  • bezvýznamná slúžka
  • chlapec s nožíkom
  • vraždy
  • proroctvo o žene s ľadom v krvi
  • bojujúce ríše

Informácie o knihe Prepletené kráľovstvo

Autor: Tahereh Mafi
Vydavateľ: Slovart
Počet strán: 448
Veková kategória: 15+

PantaRhei.sk knizne novinky

Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *