Prekliate artefakty

Recenzia na knihu Prekliate artefakty

Kniha je fascinujúcim pohľadom na zaujímavé a niekedy aj desivé príbehy o predmetoch, ktoré sa označujú za prekliate. Autor nás zavedie do sveta tajomných a nezvyčajných predmetov, ktoré v sebe nesú históriu plnú tragédie, nešťastia a dokonca aj smrti.

Medzi tieto predmety patria diamanty, bábiky, hrobky, kamene a veľa iných predmetov. Krásna truhlica, do ktorej si chcete vložiť veci Vás pripraví o život, takto zabila až 16 ľudí. Inšpiroval sa Tolkien pri Pánovi prsteňov Silvianovým prsteňom? Dozviete sa tu aj o hrobke Tutanchamóna, vúdú babikách alebo aj o kliatbe s 1069 slovami na kameni.

Napriek tomu, že by ste mohli očakávať, že prekliate predmety nájdeme len v múzeách alebo vo filmoch, autor nám ukazuje, že prekliatymi môžu byť aj také bežné veci, s ktorými sa každý deň stretávame.

Odzačiatku bola pre mňa táto kniha pútavo napísaná. Autor dôsledne vybral predmety, o ktorých je zaujímavé čítať, no medzi nimi sa nájdu aj také, ktoré sú slávne známe. Táto kniha nie je o kliatbach ale o predmetoch, ktoré spustili nešťastie. Ak máte záujem o zaujímavé a niekedy aj strašidelné príbehy za predmetmi, ktoré si môžeme predstaviť ako prekliate, táto kniha je pre vás!

Prekliate artefakty v odrážkach

  • história a súčasnosť
  • slávne i menej slávne predmety
  • tragédie
  • kliatby
  • obšírny zoznam takýchto predmetov a artefaktov

Informácie o knihe Prekliate artefakty

Autor: J. W. Ocker
Vydavateľ: Ikar
Počet strán: 272

PantaRhei.sk knizne novinky

Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *