Od elixírov po lieky

Recenzia na knihu Od elixírov po lieky

Kniha Od Elixírov po lieky ponúka pútavý príbeh o vývoji liečebných postupov od antického Grécka až po súčasné moderné lieky. Je to dielo plné fascinujúcich kontrastov a nabité zaujímavými a užitočnými informáciami. Poskytuje prehľad významných míľnikov v histórii medicíny a farmácie, pričom zahŕňa aj kuriózne liečebné postupy a recepty na dávne odvary ako napríklad teriak.

Kniha tiež odhaľuje zákulisie farmaceutického priemyslu a opisuje vývoj liekov. Čitatelia sa dozvedia o rôznych hrozivých kauzách, ktoré sprevádzali výskum a o nástrahách moderných elixírov, ktoré propagujú dnešní šarlatáni. Týmto spôsobom kniha poskytuje komplexný pohľad na to, ako sa medicína a farmácia vyvinuli a aké výzvy a kontroverzie sprevádzali tento proces.

Kniha Od Elixírov po lieky je nielen odborná, ale aj mimoriadne pútavá kniha. Jej čítanie je obohacujúce pre každého, kto má záujem o históriu medicíny a farmácie, ale aj pre tých, ktorí chcú lepšie porozumieť tomu, ako sa vyvíjali liečebné postupy a aké výzvy a kontroverzie ich sprevádzali. Dozviete sa napríklad či výživové doplnky naozaj pomáhajú, spoznáte vývoj liekov alebo niečo o klinickom testovaní. Knihu vrelo odporúčam všetkým, ktorí zaujíma svet medicíny a farmácie.

Od elixírov po lieky v odrážkach

  • teória štyroch štiav
  • od antického Grécka po súčasnosť
  • Galén, Hippokrates a ďaľší známy i menej známy
  • testovanie liekov
  • tragédie a nešťastia

Informácie o knihe Od elixírov po lieky

Autor: Lívia Hlavačková
Vydavateľ: Artis Omnis
Počet strán: 264

PantaRhei.sk knizne novinky


Publikovaný

v

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *