kroniky_prachu

Recenzia na knihu Kroniky prachu

Kroniky prachu je kniha, ktorá nám predstavuje Animant, mladú ženu, ktorá nesníva o princeznovských šatách a plesoch, ale radšej sa pohybuje medzi stránkami kníh. Jej matka síce túži po dokonalom manželovi pre dcéru, no Animant má iné plány. Vyčnieva ostrými rečami a sarkazmom, snažiac sa odohnať realitu od svojho života.

Osud však má pre ňu pripravenú nečakanú príležitosť, keď jej ponúknu prácu v univerzitnej knižnici na jeden mesiac. Táto ponuka mení Animantin život a vracia ju do sveta, ktorý ju skutočne zaujíma. Univerzitná knižnica sa stáva miestom, kde sa Animant ocitne tvárou v tvár vzrušujúcim dobrodružstvám a objavom.

Kroniky prachu nám tak prinášajú príbeh o odvahe, objavovaní vlastnej cesty a nerešpektovaní spoločenských očakávaní. Je to príbeh o tom, ako jedna mladá žena nachádza svoje miesto vo svete plnom kníh, vedomostí a možností.

Kroniky prachu sú osviežujúcim pohľadom do života mladej Animant. Autorka nás zavedie do sveta, kde sa šaty a plesy striedajú s vôňou stránok starých kníh. Animant nezaujímajú plesy a vyberanie manžela, radšej svoj život zasvätí knihám, ostrým rečiam a sarkazmu.

Príbeh nabral zaujímavý smer, keď sa jej naskytne príležitosť pracovať v univerzitnej knižnici, otvárajúc dvere do sveta vedomostí a dobrodružstiev. S jemným humorom a pútavým štýlom nám táto kniha pripomína, že niekedy je najlepší príbeh ten, ktorý píšeme sami vo svojom vlastnom štýle. Kniha sa mi páčila, no bol tam aj preklep. Odporúčam.

Kroniky prachu v odrážkach

  • vôňa kníh
  • vzťahy
  • vyberanie manžela
  • pán Green
  • ťažká práca

Informácie o knihe Kroniky prachu

Autor: Lin Rina
Vydavateľ: CooBoo
Počet strán: 552
Veková kategória: 11+

PantaRhei.sk knizne novinky

Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *