Recenzia na knihu Kirké

Napriek svojej božskej povahe a kráse je Kirké vnímaná ako najslabšia medzi svojimi súrodencami, čo ju núti hľadať útočisko vo svete ľudí. Tam objavuje svoju skrytú moc ovládania čarov, ktorá môže premeniť nepriateľov na príšery a vyvolať hnev bohov.

Z obavy pred jej nepredvídateľnými schopnosťami ju Zeus a Helios vyženie na opustený ostrov, kde sa Kirké stretáva s Hermom. Jej sestra Pasifae potrebuje pomôcť a Kirké sa stretne aj s Daidalom a Ikarom, dokonca s Minosom a Minotaurom. Po návrate na ostrov stretne Medeiu a Iasona, ktorích očistí. No prichádzajú aj lode a stretne Odyseusa – neskôr otca jej syna.

Kirké je rozhodnutá ochrániť tých, ktorých miluje, ale jej rozmarnosť pritiahne hnev bohov. Nakoniec čelí jednej z najdesivejších a najpomstychtivejších bohýň Olympu.

Kirké nie je len ďalší príbeh o gréckych bohoch a hrdinoch. Je to zážitok, ktorý vás vtiahne do sveta starovekej mytológie a nechá vás premýšľať o sile lásky, o rodine a identite. Táto kniha je pre všetkých, ktorí milujú dobre spracované postavy, výrazné prostredie a pútavý príbeh. Odporúčam ju všetkým, ktorí radi čítajú mytológiu a chcú objaviť nový pohľad na známe príbehy.

Kirké v odrážkach

  • bájni hrdinovia
  • rodina
  • láska
  • opustený ostrov
  • známe príšery

Informácie o knihe Kirké

Autor: Madeline Miller
Vydavateľ: Tatran
Počet strán: 304

PantaRhei.sk knizne novinky

Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *