Kadeti

Recenzia na knihu Kadeti

Kniha Kadeti od Brandona Sandersona je epickým sci-fi príbehom o odvahe, vytrvalosti a nádeji. Príbeh sa odohráva vo svete, ktorý čelí neustálym útokom krellov. Piloti, ktorí chránia ľudstvo, sú považovaní za hrdinov.

Spensa vždy snívala o tom, že sa stane pilotkou a vzlietne ku hviezdam. Jej cesta k splneniu tohto sna je však komplikovaná. Minulosť jej otca, ktorý bol pilotom a stal sa zbabelcom, ktorý bol zostrelený. Kvôli tomu je Spensa považovaná za dcéru zbabelca, čo výrazne znižuje jej šance na prijatie do leteckej školy.

Napriek týmto prekážkam je Spensa odhodlaná splniť si svoj sen. Keď objaví vrak starobylej vesmírnej lode v zabudnutej jaskyni, vidí v tom príležitosť. Ak dokáže loď opraviť a presvedčiť ju, aby jej pomohla, mohla by dosiahnuť svoje ciele. Avšak loď, ktorú našla, nie je obyčajná – má svoju vlastnú dušu, osobnosť a celkom svojrázny prístup.

Táto kniha bola perfektnou voľbou. Odzačiatku ma pohltila. Spensa bola odvážna a nezlomila sa. Vďaka tomu sa stala hrdinkou. Opisy leteckých súbojov sú napínavé a realistické, takže som sa často cítila, akoby som bola priamo v kokpite spolu so Spensou. Postavy sú skvele vykreslené a ich vývoj počas príbehu je prirodzený a presvedčivý. Nečakaným zvratom na konci bol M-bot, ktorý ma veľmi prekvapil tým, čo spravil. Odporúčam.

Kadeti v odrážkach

  • v tieni zbabelca
  • výcvik kadetov
  • Hviedzna letka
  • loď, ktorá dokáže hovoriť
  • cesta za snom

Informácie o knihe Kadeti

Autor: Brandon Sanderson
Vydavateľ: Slovart
Počet strán: 528

PantaRhei.sk knizne novinky

Publikovaný

v

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *