Ponorte sa do histórie s knihami

Kniha o histórii je brána do minulosti, z ktorej sa môžeme ponoriť do doby, ktorá už dávno prešla, no zostala zachytená medzi riadkami. História je ako obrovská knižnica plná príbehov, ktoré nás obohacujú, poučujú a inšpirujú. Ak sa chcete ponoriť do minulosti a objaviť fascinujúce udalosti a osobnosti, často najlepší spôsob je chytiť knihu do ruky a začať čítať. Ponorte sa s nami do histórie prostredníctvom vybraných kníh, ktoré vás prevedú rôznymi obdobiami a udalosťami, oživujúc stratené časy a udalosti, ktoré formovali svet, v ktorom žijeme dnes.

Pohľadnice z východu

V septembri roku 1943 sa mladá Ella dostane z Francúzska do koncentračného tábora Auschwitz. Vedúca ženského tábora Maria Mandelová zistí, že dokonale ovláda kaligrafiu, a tak ju prijme ako zapisovateľku do ženského orchestra.

Autor: Reyes Monforte

Nádej jednej matky

Na prelome 19. a 20. storočia odchádza ohnivá Marta Schneiderová zo Švajčiarska za lepším životom. V snahe uskutočniť nádej svojej matky a vlastné sny putuje po rôznych miestach Európy a napokon až do Kanady, kde sa zoznamuje s príťažlivým Niclasom Waltertom.

Autor: Francine Riversová

Ruža a bodliak

V roku 1715 vo Veľkej Británii vyhlásia otca lady Blythe Hedleyovej za vlastizradcu, pretože sympatizuje s jakobitmi.

Autor: Laura Frantz

Láskavé bohyne

Bývalý nacistický dôstojník Maximilian Aue sa po druhej svetovej vojne stáva príslušníkom strednej triedy a riaditeľom továrne vo Francúzsku. Intelektuál so záujmom o filozofiu, literatúru a klasickú hudbu je však chladnokrvný vrah a dokonalý byrokrat.

Autor: Jonathan Littell

Kníhviazačka z Jericha

Píše sa rok 1914 a keďže prvá svetová vojna vzala Británii mladých mužov do boja, chod krajiny musia udržiavať ženy.

Autor: Pip Williamsová

Podstata všetkých vecí

Román Podstata všetkých vecí sa začína koncom 18. storočia a rozpráva strhujúci príbeh o čase, keď ľudstvo stálo na prahu takmer všetkých dôležitých objavov a človek si začal podmaňovať svet.

Autor: Elizabeth Gilbert

Chirurgova dcéra

V 19. storočí sa od žien očakávalo, že zostanú doma a budú vychovávať deti. Norine nekonvenčné ambície, stať sa právoplatnou chirurgičkou, preto urážajú mužov v jej okolí.

Autor: Audrey Blake

Lev

Doba mýtov a legiend ustúpila svetu mužov, Perikles bol vždy v tieni svojho otca, muža, ktorý kedysi zachránil Atény.

Autor: Conn Iggulden

Aféry zámku Ashmore

Na chodbách zámku Ashmore striehnu ambície, žiarlivosť a pomsta, ale skutočné výzvy na jeho obyvateľov ešte len čakajú. Niekto si siahne na život, iný okúsi nežný románik a ktosi sa bez stopy stratí…

Autor: Cynthia Harrod-Eagles

Rovník

Hlavný hrdina príbehu odchádza z Lisabonu na ostrovy Svätého Tomáša a Princov ostrov ako nový guvernér s poverením zmeniť pomery v portugalskej kolónii na rovníku

Autor: Miguel Sousa Tavares

Narodené v Auschwitzi

Príbeh pôrodnej asistentky inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Autor: Anna Stuart

Modré z neba

Z celého srdca som verila, že otecko dočiahne aj na oblohu a znesie mi modré z neba. To znamená, že som mnoho vecí jednoducho nechcela vidieť.

Autor: Jeanette Wallsová

Pandora

Londýn 1799. Mladá nádejná návrhárka šperkov Pandora Blakeová žije so svojím strýkom v kedysi preslávenom obchode so starožitnosťami svojich rodičov.

Autor: Susan Stokes-Chapman

Čierna orchidea

Dej románu sa striedavo odohráva v typickom prostredí anglického šľachtického sídla a v horúcom Thajsku počas druhej svetovej vojny.

Autor: Lucinda Riley

Dva brehy oceánu

Prenikavo citlivý román Dva brehy oceánu je príbehom dvoch rodín na opačných stranách Atlantiku v období Druhej svetovej vojny, a nesmelej a neodolateľnej mladej ženy, ktorá ich obe prijme za svoje

Autor: Laura Spence-Ash


Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *