Knižné novinky - Júl 2024

Knižné novinky – Júl 2024

Júl ponúka ďaľšie skvosty v literatúre, a preto Vám ponúkame zoznam noviniek. Pripravte sa na nezabudnuteľné čítanie, pretože naša ponuka zahŕňa rôzne žánre. Pustite sa do stránok našich kníh a nechajte sa unášať do svetov plných nečakaných zvratov. Vyberte si nové perly v literatúre a vydajte sa s nami na nové dobrodužstvo!

Štvrté krídlo

Dvadsaťročná Violet Sorrengailová mala vstúpiť do Pisárskeho kvadrantu a prežiť pokojný život medzi knihami a dejinami. Veliaca generálka a zhodou okolností aj jej tvrdohlavá matka ju však donútila zúčastniť sa na výbere medzi elitných dračích jazdcov.

Autor: Rebecca Yarros

Železný plameň

Všetci čakali, že Violet Sorrengailová neprežije prvý ročník na Basgiathskej vojenskej akadémii, vrátane nej samej. Kresanie však bolo len prvou skúškou, ktorá vyradila tých slabých a nehodných. Pravý výcvik sa ešte len začína a Violet musí zistiť, ako ho prežije.

Autor: Rebecca Yarros

Možno ťa znovu stretnem

Pre Izzy a Natea sú typické stretnutia v najnečakanejších chvíľach. Nezabudnuteľné zoznámenie sa v lietadle, plné spojenia a chémie, ktoré sa takmer skončilo tragicky, sa im vrylo raz a navždy do sŕdc. No potom sa jeden druhému stratili…

Autor: Rebecca Yarros

Čaro olivovníkov

Život sa môže zmeniť jediným kliknutím počítačovej myši, ale všetko dobré – priateľstvo, láska či úroda olív si vyžadujú čas, aby dozreli.

Autor: Jo Thomas

Bol som fotografom v Osvienčime

„Volám sa Wilhelm Brasse. Som fotograf. Od septembra 1940 som bol väzňom v koncentračnom tábore v Osvienčime, kde som urobil viac ako 50 000 fotografií do táborových spisov a dokumentácie experimentov doktora Mengeleho.“

Autor: Anna Dobrowolska

Domček na konci sveta

Keď more na chvíľu opäť vydá starú stroskotanú loď, na povrch sa spolu s ňou vyplavia aj dávne tajomstvá. Aspoň tak sa to traduje v rodnom meste Ivy Nealovej v Nags Head v Severnej Virgínii.

Autor: Mary Ellen Taylor

Zabudnutý palác

Keď Eloise De’Athová po nečakanej smrti manžela ujde na Krétu, vo svokrovej pracovni objaví jeho
zápisky zo štúdia vykopávok v Knosse, kde sa mal nachádzať Minotaurov stratený labyrint. Medzi nimi
nájde aj denník mladej Alice Websterovej. Tieto ženy delí od seba sto rokov, ale spájajú ich hlboko
skrývané tajomstvá. 

Autor: Alexandra Walshová

Prečo sme chorí

Rakovina, srdcové ochorenia, Alzheimerova choroba a cukrovka postihujú každoročne milióny ľudí; mnoho ľudí bojuje aj s hypertenziou, priberaním na váhe, tukovou pečeňou, demenciou, nízkou hladinou testosterónu, nepravidelnou menštruáciou a neplodnosťou a ďalšími problémami. Liečime symptómy a neuvedomujeme si, že všetky tieto choroby a poruchy majú niečo spoločné.

Autor: Benjamin Bikman

Citlivá sprievodkyňa

Prečo nežijeme tak, ako by sme chceli? Prečo nerobíme to, čo nám vyhovuje – aj keď vieme, čo nám vyhovuje? Prečo sa držíme starých, pre nás neznámych modelov, akoby náš život ovládal nejaký zlomyseľný šepkár? Prečo sa vzďaľujeme samy sebe?

Autor: Natalia de Barbaro

Princ William

Tí, ktorí ho poznajú vedia, že napriek oddanosti korune sa v súkromí dokáže prejaviť aj inak, než len ako pokojný, rodinne založený muž. Jeho detstvo bolo poznačené tragickými udalosťami ? ostro medializovaným rozchodom rodičov aj tragickou smrťou matky. 

Autor: Robert Jobson

Kráľovná šampanského

Úžasný historický príbeh inšpirovaný životom Nicole Clicquotovej. Ženy, ktorá sa rozhodla ísť vlastnou cestou a vybudovala najznámejšiu značku šampanského vo svete.

Autor: Helen Fripp

Vina, ktorú nesieš

Riksmord sa zmieta v kríze po tom, čo sa ukázalo, že jeden z jeho elitných členov je sériový vrah. Zatiaľ čo Vanja Lithnerová bojuje za záchranu svojho oddelenia, na prasacej farme neďaleko Västerasu sa nájde telo zavraždenej šesťdesiatročnej ženy.

Autor: Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt

Láska medzi nebom a zemou

Ponorte sa do príbehu o Bianke a Ariane, dvoch mladých ženách, ktoré naoko nič nespája, no napokon toho majú spoločného viac, ako sa môže zdať.

Autor: Karina Janská

Muž, ktorý túžil po láske, a kocúr, ktorý mu ju dal

Čo je šťastie a ako ho môžem nájsť? Azda každý z nás si aspoň raz v živote kládol tieto otázky, no len málokomu sa na ne podarilo nájsť odpoveď…

Autor: Thomas Leoncini

Vlny

Vlny sú polyfonickou fúziou vnútorných monológov šiestich hlavných postáv Bernarda, Susan, Rhody, Louisa, Jinny a Nevilla. Spoznávame ich útržkovite v intimite ich vnútorných monológov a sledujeme ich od detských čias, cez spoločné školské roky až po úlomky z obdobia ich stredného veku

Autor: Virginia Woolfová


Publikovaný

v

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *