Zoznam najlepších kníh pre deti a mládež

Knihy pre deti a mládež ponúkajú bohatý výber príbehov, ktoré oslovujú rôzne vekové skupiny a záujmy. Nezáleží na tom, či preferujú dobrodružstvo vo fantastických svetoch, históriu, vedu, alebo príbehy o medziľudských vzťahoch – existuje kniha, ktorá zaujme každé dieťa.

Nájdete tu klasické príbehy, ktoré rezonujú cez generácie, ako aj moderné diela od súčasných autorov. Naša ponuka zahŕňa knihy pre rôzne vekové skupiny, od obrázkových kníh pre najmenších po dobrodružné príbehy a fantastické svety pre starších čitateľov.

Deťom

Výber Deťom je skvostnou kombináciou nádherne a neopakovateľne prebásnených slovenských ľudových rozprávok a riekaniek. Farebné ilustrácie Martina Mrvu výrazným spôsobom dotvárajú atmosféru Rúfusovej poézie.

Autor: Milan Rúfus

Harry Potter: Čarodejnícky almanach

Prvý oficiálny sprievodca čarodejníckym svetom Harryho Pottera s ilustráciami siedmich svetových umelcov.

Autor: J. K. Rowling

Čin-Čin

Veľkolepý návrat Čin-Čina v krásnom retro vydaní. Táto knižka u starkých nechýbala v žiadnej poličke. Nádherná obálka, zažltnuté, voňavé strany vo vnútri a verše, ktoré zahrejú pri srdiečku malých i veľkých.

Autor: Ľudmila Podjavorinská

365 rozprávok z celého sveta

Krásna kolekcia nesmrteľných príbehov pre deti: tradičné ľudové príbehy, rozprávky, bájky a legendy z celého sveta môžete čítať deťom pred spaním po celý rok.

Autor: Rosalba Troiano, Stafania Leonardi Harley

Mopslík, ktorý chcel byť zajkom

Keď si Chloe adoptuje malú zajačicu, Peggy sa cíti odstrčená. Obáva sa, že nový člen sa ju snaží nahradiť, a tak sa Peggy rozhodne, že sa musí zmeniť na zajka.

Autor: Bella Swift

Matilda

Príbeh malého, výnimočne nadaného dievčatka, ktoré v sebe objaví schopnosť pohybovať predmetmi na diaľku vás pravdepodobne prinútinepustiť knihu z rúk prv než ju dočítate. 

Autor: Roald Dahl

Tigrí tím – Útok z vesmíru

Tigrí tím neveril vlastným očiam. V Strašidelnom lese pristálo ufo!

Autor: Thomas C. Brezina

Tajná záhrada

Potom prekĺzla cez dvere a zatvorila ich za sebou. Zostala stáť opretá o ne chrbtom a rozhliadala sa okolo seba. Text dopĺňajú nádherné ilustrácie, prepracované do posledného detailu.

Autor: Frances Hodgson Burnett

Alea, dievča mora 1 – Volanie z hlbín

Prvý diel bestsellerového príbehu o veľkom dobrodružstve, výnimočnom priateľstve a tajomstvách ukrytých v hlbinách mora! 

Autor: Tanya Stewner

Wonka

Najlepšie veci na svete začínajú snom. Od útleho detstva Willy Wonka sníva o tom, že bude vyrábať čokoládu a deliť sa o ňu so svetom.

Autor: Sibéal Pounder

Denník odvážneho bojka

Život jedenásťročného decka môže byť fakt nafigu. Greg Heffley o tom vie svoje, lebo sa zrazu ocitol na škole, kde musí prežiť medzi chalanmi, ktorí sú vyšší, zlomyseľnejší a už im rastú fúzy.

Autor: Jeff Kinney

Eragon

Príbeh chudobného farmárskeho chlapca, ktorý nájde v Dračích horách modrý kameň. Z neho sa vyliahne dračie mláďa Zafira a spolu sa vydajú na nebezpečnú cestu Kráľovstvom.

Autor: Christopher Paolini

Mágia rodu Thornovcov

Čarodejníci sú zlí. Elizabeth to vedela odjakživa. Vychovávali ju ako najdúcha v jednej z austermeerskych veľknižníc. Má moc, o ktorej zatiaľ netuší.

Autor: Margaret Rogerson

Odtiene mágie 1: Tmavší odtieň mágie

Štyri farby mágie, jej odvrátená tvár a hrdinovia, ktorí si svojou nedokonalosťou okamžite získajú vaše srdcia – to všetko vás čaká vo fantasy sérii

Autor: V. E. Schwab

Francúzske bozky v New Yorku

Oplatí sa veriť v osudovú lásku?

Autor: Anne-Sophie Jouhanneau


Publikovaný

v

Značky:

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *